Atraktívnejšia školská telocvičňa v Kružlove vďaka dotácii PSK

Jej rekonštrukcia sa podporila z Výzvy pre región sumou 20-tisíc eur

Regionálny rozvoj

V Základnej škole v Kružlove sa aktuálne finišuje s rekonštrukciou interiéru telocvične. Jeho modernizáciu umožnila práve dotácia Prešovského samosprávneho kraja. Kraj prispel obci na investičnú akciu opravy školského športového objektu sumou 20-tisíc eur, a to v rámci svojho grantového programu Výzva pre región 2020.

Základná škola v Kružlove v okrese Bardejov má už 63 rokov. Prešla svojou revitalizáciou, konkrétne rekonštrukciou  strechy, zateplením, výmenou okien dverí a tiež kúrenia z tuhého na plynné palivo.  V roku 2020 získala obec krajskú dotáciu z Výzvy pre región na rekonštrukciu interiéru školskej telocvične. V rámci podprogramu venovanému podpore výstavby a rekonštrukcie športovísk v PSK jej bol na tento projekt poslancami krajského parlamentu schválený príspevok vo výške 20-tisíc eur. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške 44 329 eur.

Foto: ZŠ Kružlov po rekonštrukcii

Foto: Priebeh rekonštrukcie telocvične v ZŠ Kružlov

Interiérové práce v objekte boli začaté v júni a ukončené by mali byť do konca októbra tohto roku. V rámci investície sa v telocvični zrealizovalo vyrovnanie podkladu nivelačnou stierkou, urobila nová hydroizolačná vrstva z PVC fólie, pristúpilo sa k výmene športovej podlahy a vstupných dverí, oprave omietok stien a taktiež k vytvoreniu miestnosti na odkladanie športového náradia. Po ukončení naplánovaných prác bude telocvičňa prioritne slúžiť žiakom kružlovskej školy, no prístupná bude aj pre širokú verejnosť.

Foto: Rekonštrukcia v telocvični ZŠ Kružlov

Rekonštruovaná školská telocvičňa pritom nie je jediný objekt v obci Kružlov, ktorý krajská samospráva v rámci projektov zameraných na šport v poslednom období podporila. Z Výzvy pre región PSK za rok 2019 prispela sumou 29 830 eur na rekonštrukciu objektu tunajšieho multifunkčného ihriska a zo svojho rozpočtu tiež sumou 1 000 eur na vybavenie miestneho fitness centra.

V Prešove 15. októbra 2021

Oddelenie komunikácie a propagácie PSK