Registrácia pre dobrovoľníkov k návšteve pápeža je spustená

Záujemcovia sa môžu registrovať do septembra

Slovensko/Región

Organizátori príprav návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku spustili na webe možnosť registrácie pre dobrovoľníkov. Tí by sa mali plnohodnotne podieľať na návšteve pápeža už deň pred jeho príchodom do Prešova.

Dobrovoľníci, ktorí sa chcú podieľať na prípravách septembrovej návštevy Svätého Otca Františka v Prešove, sa už môžu registrovať. A to cez oficiálny webový portál navstevapapeza.sk.

Podmienkou je mať minimálne 18 rokov a byť plne zaočkovaný. Dobrovoľník by mal mať tiež výborný zdravotný stav, ktorý mu dovolí byť dva dni v plnom nasadení. Všetci dobrovoľníci sa totiž stretnú v Prešove už deň pred príchodom Svätého Otca, teda 13. septembra. Čaká ich školenie, prerozdelenie služieb a oboznámenie sa s pracovnou náplňou.

„Dobrovoľník môže byť ten, kto plní jemu zverené úlohy zodpovedne a do konca, a je ochotný prijať akúkoľvek potrebnú službu bez ohľadu na to, či mu to prinesie potešenie alebo je to jeho vysnívaná úloha,“ píše sa v registračnom formulári pre dobrovoľníkov.

Možné je prihlásiť sa do rôznych skupín, ako parkovací tím, usporiadateľský tím, teda služba pri vstupoch, sektoroch alebo vítanie ľudí, prípadne si dobrovoľník môže zvoliť možnosť –som k dispozícii pre akúkoľvek službu. Podľa dostupných informácií potrebujú organizátori v Prešove tisíc dobrovoľníkov.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom registračného formulára, ktorý nájdu na www.navstevapapeza.sk v záložke Registrácia do septembra. Pápež František by mal navštíviť mesto Prešov 14. septembra.

V Prešove 4. augusta 2021

Odd. komunikácie a propagácie PSK