Sezónna autobusová linka naprieč Horným Zemplínom

Letná ponuka dopravných možností v Prešovskom kraji

Krajská organizácia cestovného ruchu

Prešov, Svidník, Medzilaborce (2. júl) – Prešovský kraj bude opäť viac dostupný zahraničným a domácim návštevníkom. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s SAD Humenné, a. s., OZ Vranov n/T, vypravuje počas leta sezónnu autobusovú linku medzi Medzilaborcami a Svidníkom. Spojenie premáva v piatok, sobotu a nedeľu v termíne od 3. júla do 6. septembra 2020.

Sezónny autobus priamo nadväzuje na vlakovú linku Sanok – Łupków – Medzilaborce, ktorú vypravuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. Poľskí návštevníci majú počas tohto leta možnosť lepšie spoznať históriu, umenie, kultúru a architektúru severovýchodného Slovenska. Počas cesty navštívia unikátne pamiatky Prešovského kraja, ktorý je známy svojím kultúrnym bohatstvom.

„V regióne sa nachádza množstvo drevených chrámov, viaceré z nich sú zapísané medzi UNESCO pamiatky. Pasažieri turistického autobusu počas jednej trasy navštívia Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, Monastyr v Krásnom Brode, viaceré drevené chrámy, ale napr. aj Vojenské historické múzeum vo Svidníku. Ponuku výletov sme však pripravili tak, aby bola zaujímavá aj pre domácich turistov,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Zahraniční návštevníci tiež môžu využiť možnosť prenocovania v lokalite Svidníka, kde je pre nich pripravený dvoj-, resp. trojdňový kompletný produkt cestovného ruchu. Na návštevu pozývajú Duklianske bojisko, vodný svet vo Svidníku či Údolie smrti. Celý itinerár je dostupný na stránke www.severovychod.sk.

Turistický autobus vyráža z Medzilaboriec v uvedené dni o 10:35, príchod do Svidníka je naplánovaný na 16:25. V spojení platí jednotná tarifa v celkovej výške 3,- € za osobu. Prešovský samosprávny kraj tiež zabezpečil prepravu pasažierov zo Svidníka späť do Medzilaboriec tak, aby plnohodnotne nastúpili na vlakové spojenie Medzilaborce – Łupków – Sanok s odchodom z Medzilaboriec o 17:48.

V Prešove dňa 3. júla 2020

Mgr. František  Baláž