MASTER CUP 77 - víťazstvo Vranovčanov

Výstavisko Incheba Bratislava sa koncom januára stalo dejiskom konania tradičnej výstavy Danubius Gastro - prehliadky toho najlepšieho z oblasti gastronómie. Haly výstaviska sa od 29. do 30. januára zaplnili prehliadkami kuchárskych, cukrárskych výrobkov, bola prezentovaná široká ponuka vína, nechýbala aj ponuka kávy z rôznych kútov sveta. Hotely aj reštaurácie sa mohli kochať novinkami z celého sveta, ktoré môžu posúvať dopredu služby v týchto zariadeniach.

Už druhý rok je jednou zo sprievodných akcií súťaž barmanov v miešaní nápojov – Master cup 77. V tomto ročníkuMASTER CUP 77 2016, sa jej zúčastnilo 48 súťažiacich z celého Slovenska. Strednú odbornú školu na Ul. A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou reprezentovali študenti 4. ročníka študijného odboru čašník Roland Regec a Matúš Demčák.

Súťažilo sa v kategórii Before dinner coctail. Každá receptúra musela obsahovať Goral Vodku Master. Časový limit na prípravu troch drinkov bol päť minút. Dekorácie boli vopred pripravené pod dohľadom komisára. Drinky sa miešali pod dohľadom technických komisárov priamo na pódiu. Chuťové vlastnosti drinku zase hodnotila chuťová komisia v zákulisí. Celá súťaž sa konala pod záštitou Slovenskej barmanskej asociácie SkBa a prezidenta Jana Šuchtu a hlavným sponzorom bola Goral vodka Master 77.

Obaja naši študenti si počínali veľmi dobre, všetky úkony zvládli bez problémov, čo sa odzrkadlilo aj na hodnotení. Roland Regecaj tento rok pokračoval v úspešnom ťažení na barmanských súťažiacha obsadilzlaté pásmo.Len o kúsok zostal za stupienkom absolútnych víťazov - obsadilnepopulárneštvrté miesto.Pripravil drinks názvom La Liberta.To, že sa barmanom na škole Mgr. Aneta Lešková dostatočne venuje, povrdil aj Matúš umiestnením v striebornom pásme svojím drinkom Marimba.

Barmanské súťaže, aj ich výborné umiestnenia patria už neodmysliteľne k SOŠ na Ul. A. Dubčeka vo Vranove. Súťažiacim patrí poďakovanie za ochotu trénovať a pracovať na sebe a Mgr. Leškovej patrí poďakovanie za množstvo hodín, ktoré študentom venuje, aby tieto krásne výsledky mohli dosahovať.

Vranov nad Topľou 5. februára 2016

Ing. Ľudmila Vagaská