Vo Veľkom Šariši 30. augusta vystúpi Olympic

10.08.2015

Akciu Šarišan na Šarišu podporí posilnená linka č. 45 i kyvadlová doprava

Poslednú prázdninovú nedeľu, 30. augusta, sa v športovom areáli vo Veľkom Šariši uskutoční tretí ročník podujatia Šarišan na Šarišu. Hviezdou tohto ročníka bude jedna z najväčších legiend českej rockovej histórie, skupina Olympic.

V rámci hlavného programu vystúpi Šarišan, speváčka Kristína, Kali&Peter Pann a niekoľko pesničiek s Olympicom si zahrá aj dychová hudba Ministerstva vnútra pod vedením Oskara Rózsu. „Kultúrny program je veľmi rôznorodý, aby sme ulahodili každému návštevníkovi, keďže podujatie je určené pre celé rodiny. Samozrejme, nechýba folklórny súbor Šarišan, ktorý bol vlastne dôvodom, prečo sme toto podujatie pred štyrmi rokmi začali organizovať,“ vysvetľuje predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík.

Na deti budú už od desiatej predpoludním v športovom areáli čakať detské atrakcie, prenosné dopravné ihrisko, hasičské autá i vozidlo na meranie rýchlosti. Kultúrny program sa začína popoludní o 13-tej hodine, kedy sa ako prví predstavia žiaci Základnej umeleckej školy vo Veľkom Šariši a Šarišanček. Počas programu sú pripravené ukážky záchranných zložiek – vystúpia kynológovia i hasiči.

Uplynulé ročníky podujatia Šarišan na Šarišu navštívilo viac ako 6 000 ľudí. Na akcii, ktorá sa začala ako oslava 45. výročia vzniku folklórneho súboru Šarišan, si zaspievali Helena Vondráčková i Peter Nagy a Indigo. V tomto roku organizátori očakávajú ešte väčšiu účasť a preto posilňujú verejnú dopravu, aby neskolaboval dopravný systém. Dopravný podnik mesta Prešov posilní linku č. 45, ktorá bude v nedeľu od 12-tej do 23-tej hodiny premávať dvakrát za hodinu v časoch ako v pracovné dni. Pre tých, ktorí sa predsa rozhodnú prísť autom, bude pripravené veľké záchytné parkovisko pri pivovare Šariš. Pre všetkých motorizovaných účastníkov bude zabezpečená bezplatná kyvadlová autobusová doprava medzi pivovarom a ihriskom.

„Verím, že obyvatelia využijú túto príležitosť a spolu s nami ukončia letné prázdniny týmto rodinným festivalom. Na predchádzajúcich ročníkoch sa nám podarilo vytvoriť úžasnú pohodovú atmosféru. Predpokladám, že umelci nesklamú ani toho roku a 30. augusta nás čaká nezabudnuteľná nedeľa. Všetkých srdečne pozývame,“ uzavrel Peter Chudík.

Prešov 10. augusta 2015

Publikované: 10.08.2015 / Aktualizované: 10.08.2015 HoreTlačiť