Stretnutie študentov v Nemecku

30.10.2014

Študenti OA Poprad na stretnutí členov študentských spoločností v Lipsku

Študenti Obchodnej akadémie Poprad sa 20. - 23. októbra v rámci programu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci - Partnerstvá zúčastnili na stretnutí členov študentských spoločností v nemeckom meste Lipsko.

Do projektu s názvom „Partnerstvo pre silnejšiu Európu - mladí podnikatelia vedú medzinárodné študentské spoločnosti“ zameraného na podporu odborného vzdelávania, sú okrem popradskej obchodnej akadémie zapojené Mendelová stredná škola z českého Nového Jičína, stredná odborná škola z nórskeho mesta Askim, ale aj vzdelávacie inštitúcie zamerané na odborné vzdelávanie z nemeckého Lipska a českého Nového Jičína.

Na štvrtom stretnutí členov študentských spoločností a cvičných firiem sa študenti oboznámili s obsahom činností jednotlivých organizačných útvarov firmy. Pozreli si jednotlivé pracoviská strediska praktického vyučovania Schkeuditz. Vypracovali test zameraný na vedomosti z matematiky, anglického jazyka, logiky a všeobecných vedomostí. Testy študentov boli vyhodnotené a zaradené do súťaže. Študenti dostali certifikáty a vecné odmeny. Realizovali ďalšie aktivity zamerané na rozvoj podnikateľských spôsobilostí, komunikačných schopností v anglickom jazyku a nadviazali aj kontakty so študentmi zapojených krajín.

Hosťujúce stredisko praktického vyučovania pripravilo aj zaujímavý sprievodný program. Študenti mali možnosť vidieť historické pamiatky Drážďan. Pozreli si poprednú barokovú pamiatku zo 17. storočia Zwinger. V Lipsku sa zúčastnili exkurzie do automobilovej spoločnosti BMW, kde sa oboznámili so systémom prípravy učňov na budúce výrobné profesie. Na spiatočnej ceste navštívili Prahu. Najbližšie stretnutie študentských spoločností bude v decembri na domácej pôde, v Obchodnej akadémii Poprad.

Poprad 29. októbra 2014

Ing. Tatiana Hadbavná