Eurocup: Trikrát striebro pre SOŠ z Vranova

24.10.2014

22. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov EUROCUP 2014 v Prešove

V poradí už 22. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov EUROCUP 2014 sa konal 21. a 22. októbra v Prešove, pod záštitou predsedu PSK Petra Chudíka. Organizátormi boli Hotelová akadémia Prešov, Slovenská barmanská asociácia, Asociácia európskych škôl hotelierstva a turizmu (AEHT) a Úrad Prešovského samosprávneho kraja.

V tomto roku sa súťaže EUROCUP zúčastnilo 72 súťažiacich zo siedmich krajín sveta, medzi ktorými nechýbali Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugalsko, Slovinsko a Ukrajina. Slovensko reprezentovalo 27 družstiev.

Pre Strednú odbornú školu, Ul. A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou bol tento ročník z hľadiska účasti jubilejným - desiatym. Reprezentovali ju študentka štvrtého ročníka odboru čašník Viktória Prokopová a Matúš Demčák, študent tretiehoročníka toho istého odboru. Súťažili v kategóriách Short drink afterdinner a Soft drink. Každý zo súťažiacich si zostavil originálnu receptúru podľa zadaných podmienok a z predpísaných povinných surovín. Dekorácie si zhotovovali samostatne, pod dohľadom technického komisára. Samotnej súťaži predchádzal test z histórie barmanstva, tovaroznalectva a všeobecného spoločenského prehľadu.

Aj keď týmto dňom počasie vôbec neprialo, súťažiacim SOŠ prinieslo tri cenné kovy – strieborné ocenenia v súťaži jednotlivcov, aj v súťaži družstiev. Viktória súťažila v kategórii afterdinnercoctail s drinkom s názvom JACKSDREAM, soft drink pod názvom ZZ- zázvorový zázrak. Dokázali zladiť chute, vôňu, aj farby, pracovali čisto, precízne a v časovom limite. Matúš v kategórii afterdinnercoctail pripravil nápoj pod názvom WONDER of JACK S, soft drink pod názvom EXOTIC BEACH.

Ceny odovzdávali riaditeľ Hotelovej akadémie v Prešove Jozef Šenko, viceprezident Slovenskej barmanskej asociácie Ján Šuchta a úradujúca barmanka - majsterka sveta za rok 2014 Jana Mária Karkušková.

Oceneným blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí aj Mgr. Anete Leškovej, ktorá súťažiacich pripravovala na všetkých desať ročníkov súťaže.

Vranov nad Topľou 24. októbra 2014

Ing. Ľudmila Vagaská
zástupkyňa riaditeľa pre praktické vyučovanie

Fotogaléria:

Publikované: 24.10.2014 / Aktualizované: 24.10.2014 HoreTlačiť