Pracovné stretnutie v rámci projektu THETRIS

06.02.2013

Projekt Thetris v Prešove

Druhé pracovné stretnutie projektového tímu a nadnárodnej pracovnej skupiny v rámci projektu THETRIS

logo Agentúra regionálneho rozvoja PSKKoncom januára sa v Prešove uskutočnilo druhé pracovné stretnutie medzinárodného projektového tímu projektu THETRIS. Organizovala ho Agentúra regionálneho rozvoja Prešovského samosprávneho kraja, ktorá je jedným z partnerov projektu.

THETRIS – THEmatic Transnational church Route development with the Involvement of local Society (Príprava tematickej nadnárodnej chrámovej cesty so zapojením miestnych komunít) je medzinárodný projekt implementovaný v rámci Operačného programu Stredná Európa a spolufinancovaný z finančných zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Cieľom projektu je Záchrana a trvalo udržateľné využívanie kultúrneho dedičstva založené na chrámoch v 11 partnerských regiónoch. Hlavný cieľ je zvýšiť konkurencieschopnosť partnerských regiónov využívaním kultúrneho dedičstva, vytvorením dlhodobých stratégií pre využívanie kultúrneho dedičstva v partnerských regiónoch a zvyšovaním povedomia miestnych aktérov o záchrane kultúrneho dedičstva. Na realizácii projektových aktivít spolupracuje jedenásť partnerov z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Talianska, Slovinska a Slovenska.

Počas dvoch dní sa projektoví partneri a experti z jednotlivých regiónov stretli, aby spoločne prerokovali administratívne i vecné otázky implementácie projektu. Prvý deň bol venovaný projektovému manažmentu a administratívnej stránke riadenia projektu. Stretnutie bolo riadené vedúcim partnerom z Maďarska – Združeniu obcí Hornej Tiszy.

Druhý deň bol v réžii talianskeho projektového partnera z rozvojovej agentúry LAMORO. Obsah stretnutia bol venovaný zasadnutiu expertov nadnárodnej pracovnej skupiny. V priebehu dňa boli jednotlivými partnermi prezentované výsledky práce regionálnych pracovných skupín a to najmä regionálne SWOT analýzy, ktoré budú tvoriť základ spoločnej nadnárodnej stratégie pre využívanie kultúrneho dedičstva v jednotlivých partnerských regiónoch.

Najbližšie stretnutie projektu THETRIS sa uskutoční v júni v Taliansku v provincii Turín, kde by sa zároveň mala uskutočniť prvá výročná konferencia projektu.

Viac informácií:

Matúš Goč
projektový manažér

Agentúra regionálneho rozvoja Prešovského samosprávneho kraja
Prostějovská 117/A
08001 Prešov